Cevap:
Açıklama:
Bu sorunu oran olarak kabul et
1 lb maliyeti olsun
Oranı olarak ayarla
Yani
Üst ve alt kısımları böl
Öğrenci Organizasyonu 4.35 dolara 48 Hershey öpücük çantası ve 3.75 dolara 36 Hershey öpücük çantası satın aldı. Hangi öpücük çantası daha iyi bir satın aldı?
İlk öpücük torbası daha iyi bir satın alma oldu. 48 Hershey öpücüğünün ilk torbası 4.35 dolar iken, öpücük başına fiyat 4.35 / 48 = 0.090625 dolar ve 36 Hershey öpücüğünün diğer çantası öpücük başına 3.75 dolar iken 3.75 / 36 = 0.104167 $ oldu. Bu nedenle ilk öpücük çantası daha iyi bir satın alım oldu.
Bayan Smith, pound başına 4.65 dolardan üç kilo Jungle Jelli ve 20.95 $ toplam fatura için iki pound Rainbow Ripple satın aldı. Rainbow Ripple'in pound başına kaç para olduğunu belirlemek için nasıl bir denklemi yazıp çözüyorsunuz?
Gökkuşağı Dalgalanma Maliyeti pound başına 3,50 $ 'dır. Pound başına Rainbow Ripple'ın maliyeti $ x olsun. 3 * 4.65+ 2 * x = 20.95 2x = 20.95-3 * 4.65 veya 2x = 20.95-13.95 veya 2x = 7.0:. x = 7.0 / 2 = 3.50 $ Rainbow Ripple'ın maliyeti pound başına 3.50 $ [Ans]
Bir tüccarın 30 dolara mal olan 5 kilo karışık somunu var. Pound başına 1,50 dolara mal olan fıstık ve pound başına 4,50 dolara mal olan 50 pound elde etmek için pound'u eklemek istiyor. Kaç kilo fıstık gerekir?
Tüccar, karışımını yapmak için 29.2 pound fıstık ihtiyacı var. Karışıma eklenen fıstık miktarını P ve karışıma eklenen kaju miktarını P yapın.Elimizde: 5 + P + C = 50 rarr P + C = 45 Karışım pound başına 2,90 dolara mal olacaksa, 50 pound 145 dolara mal olacaktır. Bu nedenle: 30 + 1.5P + 4.5C = 145 ya da 1.5P + 4.5C = 115 ya da 1.5 (P + C) + 3C = 67.5 + 3C = 115 ya da 3C = 47.5 ya da C = 47.5 / 3 rar P + 47.5 / 3 = 45 rarr P = 45-47.5 / 3 = (135-47.5) /3=87.5/3~~29.2