Cevap:
Açıklama:
Yüzdeyi göstermenin 2 yolu vardır ve ikisi de aynı anlama gelir
Yüzde 60 örneğini düşünün.
Bu% 60 olarak yazılabilir veya
'Yüzde' kelimesiyle 'per' her biri için ve 'cent' 100 demektir. Centaury düşünün. Bu yüzde de yüzdeydi ve bu 100 yıl demek.
'~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yüzde olarak, bir şeyin tümü
(Bir şeylerden birini veya hepsi olarak düşünün)
Spencer tükendi
Para cinsinden 'finanse edilen' tutar (ödünç alınmış)
Lenape Matematik Bölümü, 47 hesap makinesi siparişi için 1706 $ ödedi. Bölüm, her bir bilimsel hesap makinesi için 11 $ ödedi. Diğer tüm grafik hesap makineleri bölüme her biri 52 dolar tuttu. Her hesap makinesinden kaç tane sipariş edildi?
29 grafik hesap makinesi sipariş edildi ve 18 bilimsel hesap makinesi sipariş edildi. İlk önce değişkenlerimizi tanımlayalım. Bilimsel hesap makinelerinin sayısını temsil edelim. G grafik hesap makinelerinin sayısını temsil edelim. Şimdi verilen bilgilerden iki denklem yazabiliriz: s + g = 47 11s + 52g = 1706 Artık bunu ikame kullanarak çözebiliriz. Adım 1) Birinci denklemi s: s + g - g = 47 - gs = 47 - g için çözün. Adım 2) İkinci denklemde s - 47 - g'yi değiştirin ve g: 11 (47 - g) + 52g = 1706 517 - 11g + 52g = 1706 517 - 517 + (- 11 + 52) g = 1706 - 517 41g = 1189 (41g) / 41 = 118
Noel Bevine 320 dolara yeni bir bulaşık makinesi aldı. 20 dolar ödedi ve 10 aylık ödeme yaptı 34 dolar. Noel hangi yıllık faiz oranını ödedi?
% 15 Bulaşık makinesinin alış fiyatı 320 $ 'dır - satın alırken ödediği takdirde ödeyeceği bedel. Uyguladığı ödeme planı başlangıçta 20 dolar, ardından aylık ödemelerde 340 dolar (10xx $ 34) ve toplamda 360 dolar (= 20 $ + 340) ödedi. Ne kadar ödeyebildiği (320 $) ve ne kadar ödediği (360 $) arasındaki fark 40 $ 'dır ve küçük aylık ödemeleri yapma ayrıcalığı için ödediği para miktarını temsil eder. Aylık ödeme yapmanın maliyetine faiz denir. Bu durumda, Noel 40 dolar faiz ödedi. Satın alımın bir yüzdesi olarak, faizleri, bulaşık ma
Sally üç çikolata ve bir paket sakız aldı ve 1,75 dolar ödedi. Jake iki çikolata ve dört paket sakız aldı ve 2.00 dolar ödedi. Bir denklem sistemi yazın. Bir çikolata çubuğunun maliyetini ve bir paket sakız maliyetini bulmak için sistemi çözün.
Bir çikolata çubuğunun maliyeti: 0,50 dolar Bir paket sakız maliyeti: 0,25 dolar 2 denklem sistemi yazın. çikolata paketlerinin fiyatı için x, bir paket sakız fiyatı için x kullanın. 3 çikolata ve bir paket sakız, 1.75 dolara mal oluyor. 3x + y = 1.75 İki çikolata ve dört paket sakız maliyeti 2.00 $ 'dır 2x + 4y = 2.00 Denklemlerden birini kullanarak, x'i y cinsinden çözün. 3x + y = 1.75 (1. denklem) y = -3x + 1.75 (her iki taraftan 3x çıkarma) Şimdi y'nin değerini biliyoruz, diğer denklemde takın. 2x + 4 (-3x + 1.75) = 2.00 Benzer terimleri dağıt ve b