Cevap:
4000km x 6L / 100km = 240L x 1.50 $ = 360/3 = kişi başı 120 $
Açıklama:
Öncelikle bu 4000 kilometrelik yolculuk için kaç litre gaz gerekeceğini belirlemelisiniz:
4000km x 6 litre / 100km = 40 x 6 = 240 litre.
Her litre 1.50 dolar tutuyor, bu yüzden gazın toplam maliyetini şimdi bul:
240 litre x 150 ABD doları / litre = 360 ABD doları
Bu maliyet 3 kişi tarafından paylaşılıyor, bu nedenle:
$360
Her insan 120 dolar ödemeli.
Kasaba, akça ağaçlar ve gül çalıları için 500 dolar ayırdı. Akça ağaçların her biri 50 dolar, gül çalıları da her biri 25 dolar. Salvador, her akça ağacın etrafına üç gül çalısı dikmeye karar verir. Kaç akçaağaç ve gül çalısı almalı?
4 akçaağaç ve 12 gül çalısı almalı. 1 akçaağaç ağacının her grubu + 3 gül çalısı maliyeti: 50 $ + (3 * 25 $) = 125 $ Yani, 500 dolar ile satın almak mümkündür: 500/125 = 4 grup Her grup 1 akçaağaç ağacına sahip olduğunda, toplam akçaağaç : 4 * 1 = 4 akça ağaç Her grupta 3 gül çalısı olduğu için toplam gül çalısı: 4 * 3 = 12 # gül çalısı
Kristen, her biri 1.25 dolara mal olan iki bağlayıcı, her biri 4.75 dolara mal olan iki bağlayıcı, her bir paket için 1.50 dolara mal olan iki paket kağıt, her biri 1.15 dolara mal olan dört mavi kalem ve her biri de .35 dolara mal olan dört kalem aldı. Ne kadar harcadı?
21 dolar ya da 21,00 dolar harcadı.Öncelikle satın aldığı şeyleri ve fiyatı düzgün bir şekilde listelemek istersiniz: 2 bağlayıcı -> 1.25xx2 $ 2 bağlayıcı -> 4.75xx2 $ 2 kağıt paketi -> 1.50xx2 $ 4 mavi kalem -> 1.15xx4 $ 4 kalem -> $ 0.35xx4 hepsini bir denklem içine dizmek için: $ 1.25xx2 + $ 4.75xx2 + 1.50xx2 $ + 1.15xx4 $ + 0.35xx4 $ Her bir parçayı çözeceğiz (çarpma) + 9.50 $ + 3.00 $ + 4.60 $ + 1.40 $ = 21.00 $ Cevap 21 $ veya 21.00 $ 'dır.
Sathish, iki arkadaşıyla birlikte 2000 kilometrelik bir yolculuğa çıkıyor. Otomobil her 100 kilometrede 6 litre gaz tüketiyor ve gaz litrede 1,20 dolar tutuyor mu?
144 $ Arabaya her 100 km'de 6 litre benzin harcadığı söyleniyor. :. 2000 km'de araba tüketecektir: (6/100 x x 2000) 1 gaz. :. 6 / iptal100 xx 20cancel00 = 6 xx 20 = 120 l gaz. Şimdi, 1 l gaz maliyeti: 1.20 $:. 120 litre gaza mal olacak: (1.20 x x 120) $ = 144 $:. # Sathish, gaz yolculuğunun sonunda 144 $ ödemek zorunda kalacak.