Bir uzatma kablosunun maliyeti bilinmediğinden, belirli bir sayı olduğunu varsayalım.
Altı uzatma kablosunun fiyatı 7.26 dolar. Bunu şu şekilde yazabiliriz:
Bir kordun maliyeti × 6 = 7,26 ABD doları
Yani,
Dolayısıyla, şunu söyleyebiliriz: bir uzatma kablosu maliyetleri $1.21.
Belli sayıda şeyin bedelini verirseniz, bunlardan birinin maliyetini toplam şey sayısına bölünerek öğrenebileceğinizi hatırlamakta fayda var.
Söylemek,
O zaman, bir ürün mal olacak
Toplam maliyet
Mağaza A 9 24 dolara 2 paket 24 limonata satıyor. B Mağazasında 10'luk 4 adet 12 paket limonata satılıyor. C Mağazası 9 dolara 3 adet 12 paket satıyor. Her mağaza için bir kutu limonata için birim fiyat nedir?
Aşağıdaki bir çözüm sürecine bakın: Tek bir limonata bidonu için birim fiyatı bulma formülü: u = p / (q xx k) Nerede: u, tek bir öğenin birim fiyatıdır: bu sorunla ilgili çözümümüz ne . p, ürünlerin toplam fiyatıdır. q satılan paketlerin miktarıdır. k paketlerin büyüklüğüdür. A Deposu: ** p = 9 $ q = 2 k = 24 u değiştirme ve hesaplama u verir: u = (9 $) / (2 xx 24) = (9 $) / 48 = $ 0.1875 # Mağaza A'da tek bir kutunun birim fiyatı limonata fiyatı: $ 0.1875 Şimdi Mağazalar B ve C'nin çözümünü
Kristen, her biri 1.25 dolara mal olan iki bağlayıcı, her biri 4.75 dolara mal olan iki bağlayıcı, her bir paket için 1.50 dolara mal olan iki paket kağıt, her biri 1.15 dolara mal olan dört mavi kalem ve her biri de .35 dolara mal olan dört kalem aldı. Ne kadar harcadı?
21 dolar ya da 21,00 dolar harcadı.Öncelikle satın aldığı şeyleri ve fiyatı düzgün bir şekilde listelemek istersiniz: 2 bağlayıcı -> 1.25xx2 $ 2 bağlayıcı -> 4.75xx2 $ 2 kağıt paketi -> 1.50xx2 $ 4 mavi kalem -> 1.15xx4 $ 4 kalem -> $ 0.35xx4 hepsini bir denklem içine dizmek için: $ 1.25xx2 + $ 4.75xx2 + 1.50xx2 $ + 1.15xx4 $ + 0.35xx4 $ Her bir parçayı çözeceğiz (çarpma) + 9.50 $ + 3.00 $ + 4.60 $ + 1.40 $ = 21.00 $ Cevap 21 $ veya 21.00 $ 'dır.
Robert 3 paket kurabiye hamuru ve 8 paket kek hamuru için 35 dolara satıyor. Phil 45 dolara 6 paket kurabiye hamuru ve 6 paket pasta hamuru satıyor. Her hamur tipinin fiyatı nedir?
Kurabiye hamuru: 5 $ Pasta hamuru: 2,5 $ Sadece kısaltmak için kurabiye hamuru (x) ve pasta hamuru (y) olarak adlandırılır. Robert’in 35’e 3x + 8y sattığını ve Phil’in 45’e 6x + 6y sattığını biliyoruz. Her bir maliyetin ne kadarını bulmaya çalışmak için, bir 'hamur'; Bunu hamurlardan birini bile yaparak yaparız ve sonra ortadan kaldırırız (şimdilik) (3x + 8y = 35) "" xx (-2) Eğer bir araya getirir ve teker teker çıkarırsak, -6x-16y = - 70 6x + 6y = 45 Aldık (-10y = -25) "": (- 10) y = 2.5 Artık bir kenara bıraktığımız hamura geri dönebiliriz. Ve bu sefer zaten ne kadar p