Sarah 8 klasör ve 3 cetvel aldı. Lea, 8 cetvel ve 3 klasör aldı. Sarah, Lea'dan 1,25 $ ödedi. Her cetvel $ .45 olsaydı, her bir klasör ne kadardı?

Sarah 8 klasör ve 3 cetvel aldı. Lea, 8 cetvel ve 3 klasör aldı. Sarah, Lea'dan 1,25 $ ödedi. Her cetvel $ .45 olsaydı, her bir klasör ne kadardı?
Anonim

Cevap:

Her klasörün maliyeti #$0.70#

Açıklama:

Klasörün fiyatı # $ X #

Sarah ödedi # 8x + (3 * 0.45) = 8x + 1.35 # 8 klasör ve 3 cetvel için.

Lea ödenmiş # 3x + (8 * 0,45) = 3x + 3,60 # 3 klasör ve 8 cetvel için.

Koşullara göre # 3x + 3.60 + 1.25 = 8x + 1.35 veya 5x = 4.85-1.35 = 3.50 veya x = 0.70 $ #Ans