Cevap:
Açıklama:
Her kilo için 2,59 dolar olduklarını farz ediyorum.
5,00 dolara 2 pound
Şimdi bunu, pound başına yaptığımız tasarrufların normal fiyatından çıkardık:
10 liradan ne kadar tasarruf edebiliriz?
Okul kafeteryasında iki çeşit paket satılıyor: vejeteryan ve tavuk. Vejeteryan ambalajın fiyatı 1,00 dolar, tavuk ambalajının fiyatı ise 1,80 dolar. Bugün satılan 70 paketten 98.80 dolar kazandılar. Satılan paketlerden kaç tanesi vejeteryandı?
Satılan vejetaryen ambalajların sayısı 34 idi. Vejeteryan ambalajların sayısı v olsun. Tavuk ambalajlarının sayısı c olsun. Sonra sayımız için: "" v + c = 70 Öyleyse maliyetimiz: "" [$ 1 xxv] + [$ 1.80xxc] = $ 98.80 Bu, dolar işaretini düşürerek verir: v + c = 70 "" ................... Denklem (1) v + 1.8c = 98.80 "" ........... Denklem (2) Sayıları pozitif tutmak için geçerlidir: Denklem (2) -Equation (1) 0 + 0.8c = 28.80 İki tarafı da 0,8 c = 36 ile değiştirin (1) v + c = 70 "" -> "" v + 36 = 70 denklemindeki c "" ->
Reuben boncuklu kolyeler satıyor. Her bir büyük kolye 5.10 dolara satılıyor ve her küçük kolye 4.60 dolara satılıyor. 1 büyük kolye ve 7 küçük kolye satarak ne kadar kazanacak?
Reuben 1 büyük ve 7 küçük kolyeden 37.30 $ kazanacak. Reuben'in kolyelerden ne kadar kazanacağını hesaplamak için bir formül oluşturalım: İlk olarak, ne kazanacağını söyleyelim e. Öyleyse l diyebileceğimiz büyük kolyelerin sayısı ve sattığı büyük kolyeler için l xx 5,10 $ yapacak. Ayrıca s diyebileceğimiz küçük kolyelerin sayısı ve sattığı küçük kolyeler için s xx $ 45.60 yapacaktır. Bunu formülümüze dahil etmek için bir araya getirebiliriz: e = (l xx 5,10) + (s xx $ 4,60) Sorunumuzda, Reuben’in
Sam ve Hector futbol sezonunda kilo alıyor. Sam 205 kilo ağırlığında ve haftada iki kilo alıyor. Hector 195 kilo ağırlığında ama haftada üç kilo alıyor. Kaç hafta içinde ikisi de aynı miktarda olacak?
Süre t = 10 "" hafta Hafta sayısı olamayalım. Çalışma denklemi 205 + 2t = 195 + 3t t t = 10 hafta çözme Tanrı korusun .... Açıklamanın yararlı olacağını umuyorum.