Bir 28 oz kutu krep unu, 1,12 $ veya 2 lb karşılığında satın alabilirsiniz. Gözleme unu çuvalı 1,32 dolara. En yakın yüzde kadar, iki tür gözleme unu kilosu başına fiyat farkı nedir?

Bir 28 oz kutu krep unu, 1,12 $ veya 2 lb karşılığında satın alabilirsiniz. Gözleme unu çuvalı 1,32 dolara. En yakın yüzde kadar, iki tür gözleme unu kilosu başına fiyat farkı nedir?
Anonim

Cevap:

2 kuruş

Açıklama:

Farkı bulmak için, öncelikle her bir un türünün pound başına maliyetini bulmalıyız.

Birincisi 28 ons ya da 1 sterlin ve 12 ons için 1.12 dolar (16 ons 1 sterlin).

Pound başına fiyat bulmak için bir oran belirleyin (x):

# 1.12 / 28 = x / 16 rar # Fiyat / ons

# 28x = 17.92 #

# x = 0.64 rarr # İlk seçenek, pound başına 64 kuruş maliyeti.

İkincisi 2 sterlin için 1.32 dolar. Bir sterlin fiyatının ne kadar olduğunu bulmak için 1.32'yi 2'ye bölün.

# 1.32 / 2 = 0.66 rar # İkinci seçenek, pound başına 66 kuruş maliyeti.

# 0.66-0.64 = 0.02 rar # Fark 2 kuruş