Cevap:
Birim oranı 18 dolar.
Açıklamaya bir göz atın. Sana gerçekten harika bir şey gösterdim!
Açıklama:
'Birim oranı' terimi 1 anlamına gelir
olarak yaz
2'yi 36'ya bölün ve sizde:
'~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Biz verilir
İhtiyacımız olan şey:
Oran yasalarına göre:
Bilinmeyen fiyat olsun
2'yi 1'e değiştirmek istiyorsak, bunu kendi değerimize bölerek yapabiliriz.
yani
Ralph her biri 4 dolar, bazıları da 12 dolar olmak üzere birkaç dergi aldı. 144 dolar harcadı ve toplam 20 eşya aldı. Kaç dergi ve kaç tane film aldı?
Ralph 12 dergi ve 8 dvd aldı. Ralph'un aldığı dergi sayısı, alacağı da dvd olacağım. "Ralph her biri 4 dolar, bazıları da 12 dolar olmak üzere bazı dergiler alıyor. 144 dolar harcadı." (1) => 4m + 12d = 144 "Toplam 20 ürün aldı." (2) => m + d = 20 Şimdi iki denklemimiz ve iki bilinmemiz var, bu yüzden doğrusal sistemi çözebiliriz. (2) 'den bulduklarımız: (3) => m = 20-d (3)' ü (1) 'e değiştirme: 4 (20-d) + 12d = 144 80-4d + 12d = 144 8d + 80 = 144 8d = 64 => renkli (mavi) (d = 8) Bu sonucu (3) olarak kullanabiliriz: m = 20 - (8) => renkli
Rick, her biri 18 dolar için 3 gömlek, 3.99 dolar için 2 çift çorap ve 45.00 dolar için bir çift pantolon aldı. Satış vergisi oranı% 8,5'tir. Ne kadar ödedi?
Ödediği şey toplam fiyat +% 8,5 Bunu toplam fiyatın% 108,5'i veya toplam fiyatın 108,5 / 100 = 1,085 ile çarpılması olarak da ifade edebiliriz. Öyleyse (P = ödenen tutar): P = (3xx $ 18 + 2xx 3,99 $ + 45 $) xx1.085 = P = (54 $ + 7.98 $ + 45 $) xx1.085 = P = 106.98xx1.085 = P = 116.07
Sally üç çikolata ve bir paket sakız aldı ve 1,75 dolar ödedi. Jake iki çikolata ve dört paket sakız aldı ve 2.00 dolar ödedi. Bir denklem sistemi yazın. Bir çikolata çubuğunun maliyetini ve bir paket sakız maliyetini bulmak için sistemi çözün.
Bir çikolata çubuğunun maliyeti: 0,50 dolar Bir paket sakız maliyeti: 0,25 dolar 2 denklem sistemi yazın. çikolata paketlerinin fiyatı için x, bir paket sakız fiyatı için x kullanın. 3 çikolata ve bir paket sakız, 1.75 dolara mal oluyor. 3x + y = 1.75 İki çikolata ve dört paket sakız maliyeti 2.00 $ 'dır 2x + 4y = 2.00 Denklemlerden birini kullanarak, x'i y cinsinden çözün. 3x + y = 1.75 (1. denklem) y = -3x + 1.75 (her iki taraftan 3x çıkarma) Şimdi y'nin değerini biliyoruz, diğer denklemde takın. 2x + 4 (-3x + 1.75) = 2.00 Benzer terimleri dağıt ve b