3 liralık bir tereyağı küvetini, pound başına n dolarla ifade eden denklemin maliyeti nedir?

3 liralık bir tereyağı küvetini, pound başına n dolarla ifade eden denklemin maliyeti nedir?
Anonim

Cevap:

# N = $ 1.28 #

Açıklama:

Bakalım, bu sorunu bir formülde ortaya koymaya çalışalım.

Sahip olduğunuz her 3 kilo tereyağ için 3.85 $ ödemeniz gerekiyor.

Dolayısıyla denklem şöyle olacaktır:

# $ 3.85 = 3n #

Daha sonra, her ikisini de ayırmak için 3'ü iki tarafa bölmeniz gerekir. # N #

# ($ 3.85) / 3 = (3n) / 3 #

= N # # $ 1.28

Son cevabınız ve tereyağ fiyatı 1.28